Wybieramy najlepszy odkurzacz automatyczny do 2000 zł

image

Urządzenia domowe są stale ulepszane, co ułatwia nam codzienne życie. Nie musimy już myć rzeczy ręcznie ani zmywać naczyń - są do tego maszyny. Wraz z pojawieniem się odkurzacza robota sprzątanie stało się jeszcze łatwiejsze.

Zacznijmy od zalet

W przeciwieństwie do konwencjonalnego, nieporęcznego odkurzacza, robot jest zwykle okrągły i mały. Zajmuje bardzo mało miejsca. Nie ma długich rur i węży, które trzeba umieścić je w szafie lub w rogu pokoju. Dodatkowo po wyczyszczeniu mały robot sam wróci na swoje miejsce i nie musisz go przenosić. Niektóre modele są tak ciche, że mogą pracować nawet w nocy. Robot nie tylko zbierze wszystkie śmieci, ale także zmyje podłogę. Takie sprzątanie jest dużo bardziej wydajne niż zwykłe zbieranie kurzu i dobrze odświeża powietrze w mieszkaniu. Możesz ustawić czas rozpoczęcia i zakończenia pracy, schemat, według którego robot musi poruszać się po mieszkaniu, tryb sprzątania, system sprzątania i nie tylko. Możesz sterować ustawieniami robota za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie. Niektóre modele mają sterowanie głosowe. Nie przepuszczają centymetra po powierzchni i zbierają nawet najmniejsze cząsteczki kurzu dzięki systemowi kilku szczotek i specjalnej dyszy wycieraczki.

Robot odkurzający iRobot Roomba 604: Obsługuje tylko czyszczenie na sucho

iRobot Roomba 604 to jeden z najbardziej budżetowych modeli w linii prezentowanej marki. Przeznaczony tylko do czyszczenia na sucho. Nadaje się do różnego rodzaju powierzchni: płytki, laminat, parkiet, płytki, linoleum, dywany z małym włosiem. Plusy to:

• znana marka.

• możliwość czyszczenia na sucho z ruchem wzdłuż ścian.

• funkcja automatycznego ładowania (urządzenie wraca do bazy w przypadku konieczności naładowania akumulatora).

Wady

• mała pojemność odpylacza.

• hałaśliwa praca, choć twórcy poprawili nowy model i zmniejszyli poziom hałasu o 10% w porównaniu do jego poprzednika.

• harmonogram czyszczenia nie jest zaprogramowany według dnia tygodnia.

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 604 nadaje się do przeciętnego mieszkania, w którym nie ma dywanów o dużym włosiu.

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 675

To nowy model, reprezentant serii 600 robotów firmy iRobot. Ma wszystkie najnowsze osiągnięcia w robotyce, nawigacji w pomieszczeniach i odkurzaniu. Głównym celem Roomby 675 jest czyszczenie na sucho różnych wykładzin podłogowych, a także, jeśli chodzi o:

• parkiet

• laminat

• dywany z lekkim włosiem

Robot jest uruchamiany przyciskiem „Wyczyść”, który znajduje się w górnej części korpusu. Odkurzacz jest w stanie wyczyścić 80 metrów kwadratowych bez dodatkowego doładowania. Pojemnik o dużej pojemności służy do zbierania kurzu. Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 675Roomba ma opatentowany system czyszczenia na trzech poziomach.

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 675

Odkurzacz działa z podstawy, która jest bezpośrednio podłączona do sieci 220 V. To nie wymaga adapterów i dodatkowych przewodów. Średnica „myjki” robota to 33,5 centymetra, korpus wykonany jest w kolorze stali i grafitu. Wysokość urządzenia to 9,3 cm, co umożliwia czyszczenie pod meblami i zasłonami. Odkurzacz jest łatwy do przenoszenia dzięki niewielkiej wadze (3,6 kg) i uchwytowi w panelu górnym. Odkurzacz automatyczny czyści tylko tam, gdzie jest to potrzebne. Technologia IAdapt uczy go niuansów twojej przestrzeni. W przypadku wykrycia przeszkody lub różnicy wysokości robot będzie ostrożnie omijał nieprzejezdny obszar.